What would you like to find?

Hydrafacial

Hydrafacial uygulaması bir tür bakım yöntemi olarak kullanılmakta olup pek çok cilt probleminin giderilmesi için de uygulanmaktadır. Hydrafacial işleminde cildin en derinlerinin temizlenmesini sağlandığı için cilt yüzeyinde oluşan sağlık sorunlarının da giderilmesi sağlanmaktadır.

Cilt yüzeyinde oluşmakta olan leke ya da akne problemlerinin giderilmesine yardımcı olan bu işlem içerisinde vakum tekniği kullanıldığı için hem deri yüzeyinde hem de deri altında oluşan cilt sorunlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır.

Hydrafacial yöntemi birden fazla seans ile uygulanmakta olup daha ilk seans itibariyle yüzde görünen farklılıkların oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak cilt yüzeyinin incelenmesini sağlayarak sonrasında uygulamanın kaç seans yapılacağına karar verilmektedir.

Her cilt tipi için uygun olarak kullanılmakta olan bu yöntemin içerisinde yer alan içeriklerin cilde uygun bir biçimde seçilmesi sağlanmaktadır. Kuru ciltlere ya da yağlı ciltlere yönelik kullanılan ürünler birbirinden farklı olabilmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hydrafacial uygulamasının nasıl yapılacağı cilt tipine bağlı olarak değişebilmekte olup genel anlamda kullanılan teknik aynı olmaktadır. İlk önce cildin derinlemesine temizlenmesi için uygun solüsyonun seçilmesi gerekmektedir. Bu solüsyon kullanılarak cilt yüzeyinin iyi bir biçimde temizlenmesi sağlanmaktadır.

Bir sonraki aşama olarak bilinen tekniğin diğer kısmında ise cildin ihtiyacı olan besinlerin verilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde cildin yenilenmesi için gerekli olan kaynaklar sunulduğu için tekniğin en etkileyici kısmı olarak da bilinmektedir.

Son aşama ise cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olan aşama olarak bilinmektedir. Gözeneklerin detaylı bir biçimde açılması ve temizlenmesi sonrasında bu işlemin yapılması sayesinde cildin daha genç ve diri bir görünüme ulaşması sağlanmış olmaktadır.

Hydrafacial Uygulaması Hangi Durumlarda Gereklidir?

Hydrafacial uygulamasının gerekli olduğu durumlar cilt yüzeyindeki akne ve leke problemlerinin olduğu durumlar olarak bilinmektedir. Cildinde akne oluşumu bulunan ya da uzun süreli olarak leke oluşması halinde kişilerin bu uygulama ile cilt sorunlarından kurtulmaları mümkün olmaktadır.

Cilt yüzeyinde herhangi bir problem olmaması durumunda da Hydrafacial uygulaması yapılabilmektedir. Genel cilt temizliğinin sağlanması için de tercih edilmekte olan bu uygulamanın mevcut soruna göre kaç seans uygulanacağı belirlenmektedir.

Cildin nem dengesinin de sağlanmasına yardımcı olmakta olan bu uygulanın ciltte sıkılaşma sağladığı da bilinmektedir. Vücutta var olan ölü derilerin ve hücrelerin yerini daha canlı ve yeni hücreler alabilmektedir.

Cildin yüzeyinde oluşan sorunlara bağlı olarak tedavi seansları da değişiklik göstermektedir. Genel cilt bakımı için uygulanan yöntemlerde öncelikli olarak tek seans uygulama yapılırken akne ya da leke tedavileri için ise birden fazla seans tercih edilmesi gerekmektedir.

Hydrafacial uygulamasının gerekli olduğu durumların yanı sıra düzenli olarak yapılması durumunda ise önleyici bir bakım yöntemi olduğu da bilinmektedir. Özellikle cilt yüzeyindeki bakım alanın korunması için düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Her cilt tipi için uygun bir yöntem olması nedeniyle farklı ciltlerin de rahatlıkla tercih edeceği bir yöntem olarak bilinmektedir.
 • Uygulama esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmadığı için herkes için uygulanabilir.
 • Farklı yaş gruplarının da kullanımı için uygun bir yöntem olarak bilinmektedir.
 • Uygulama sonrasında tahrişe ya da kızarıklığa neden olmadığı için kolay bir biçimde günlük yaşama devam edilebilmektedir.
 • Cilt yüzeyinde nefes almanın sağlanmasına yardımcı olduğu için yeni problemlere neden olmamaktadır.
 • Ciltte var olan akne, siyah nokta ya da leke gibi problemlerin kolay bir biçimde giderilmesi sağlanmaktadır.
 • Cildin nefes almasına yardımcı bir yöntem olarak bilindiği için gözeneklerin tıkanmasına neden olmamaktadır.
 • Hydrafacial uygulaması sayesinde cilt yüzeyinde oluşan ince çizgilerin ya da kırışıklıkların da giderilmesi sağlanmaktadır.
 • Kısa süreli bir uygulama olarak kolaylıkla yapılmaktadır.
 • Her mevsim uygulanabilir bir yöntem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Kaç Seans Yapılmalıdır?

Hydrafacial uygulamasının kaç seans yapılacağı tamamen cilt sorunlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Cilt yüzeyinde ne kadar çok leke ve akne varsa seansların da o kadar uzun olması beklenmektedir.

Kısa süreli işlemler genellikle genel bakım işlemleri olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra lekelerin ya da aknelerin az oranda olması durumunda da bir ya da iki seans içerisinde istenen sonuçların elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Ortalama olarak bilinen işlem seansları 4 ile 6 arasında değişiklik göstermektedir. Maksimum 6 seans içerisinde en yoğun akne problemlerinin bile kolay bir biçimde giderilmesi beklendiği için daha fazla kullanılması mümkün olmaktadır.

Hydrafacial Uygulama Alanları Nelerdir?

Hydrafacial uygulama alanları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cilt bakımı
 • Tıkanan gözeneklerin tedavisi
 • Cilt tonunda düzensizliklerin olması
 • Yağlı ciltlerin nem dengesinin sağlanması
 • Kuru ciltlerde nemlendirmenin oluşturulması
 • Sivilce ve akne tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Cildin esnekliğinin arttırılması
 • Kırışıklık tedavisi

Bu alanlarda cildin ihtiyaçlarına uygun olan ürünlerin kullanılması ile birlikte istenen performansların kısa süre içerisinde sağlanması mümkün olmaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak cildin incelenmesi sağlanmakta ve sonrasında buna uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Hydrafacial Uygulamasının Dezavantajları Var Mıdır?

Hydrafacial uygulamasının dezavantajları gibi bir durum söz konusu olmamakla beraber bazı durumlarda cilt hassasiyetlerine bağlı olarak olası yan etkilerle de karşılaşılabilmektedir. Cilt yüzeyinde herhangi bir risk durumu beklenmemesine rağmen olası bir cilt problemi olan kişilerin öncelikli olarak uzman hekimler ile görüşmeleri gerekmektedir.

Uygulamanın dezavantajı olarak bilinen kriterler bulunmadığı için risk oranının en az olduğu uygulama olarak bilinmektedir. Bu nedenle her yaş grubunun ve her cilt tipinin bu uygulamayı tercih etmeleri mümkündür.

Hydrafacial uygulamasını tercih etmeden önce cildin özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Kuru ciltler ya da yağlı ciltler için yapılacak olan uygulamalar birbirinden farklı olacağı için buna uygun bir yöntem belirlenmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Hydrafacial uygulamasının yapılacağı sıklık uzmanlar tarafından belirlenmekte olup danışanların ihtiyaçları doğrultusunda da değişiklik göstermektedir. Akne problemlerinin oluştuğu durumlarda uygulama yapılması için başvuruda bulunulabileceği gibi bunun yanı sıra genel bakım için hangi sıklıkla uygulamanın yapılacağı da değişkenlik göstermektedir.

Cildinizde bir problem olması durumunda ise akne problemi ya da leke problemi istene sonucun alınmasına kadar seansların düzenli bir biçimde takip edilmesi gerekmektedir. Ortalama olarak dört seans ile altı seans arasında değişiklik göstermekte olan bu uygulama sürelerinin ise kişiye bağlı olarak artış göstermesi de söz konusu olabilmektedir.

Bu uygulamaların yanı sıra cilt yüzeyinde oluşan farklı problemlerin de giderilmesi için birbirinden farklı uygulamaların tercih edilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekmekte olup her uygulama için farklı süreler söz konusu olabilmektedir.

Hydrafacial uygulamasının yapılması durumunda uygulayıcılar tarafından ne kadar sürecek bir uygulama olduğunun bilgisi de verilmektedir. Fakat bunun için herhangi bir kısıtlama yapılmamakta olup seans planlamalarının kişilere bağlı olarak da değişiklik göstermesi söz konusu olmaktadır.

Hydrafacial uygulamasını yapmakta olan uzmanlara bağlı olarak da seans planlamaları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle öncelikli olarak seans süreleri ile ilgili görüşmelerin yapılması ve buna uygun olarak bir takvim belirlenmesi gerekmektedir.

Diğer Cilt Bakımı Uygulamaları
Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!