What would you like to find?

G5 Masajı

G5 masajı, G5 masaj cihazı kullanılarak gerçekleştirilen ve elle yapılabilecek masaj yöntemlerinden çok daha derinlere inilebilen bir masaj yöntemidir. G5 masajı için kullanılan cihazın farklı masaj teknikleri için hazırlanmış özel başlıkları bulunmaktadır. Bu sayede kişinin problemine tam olarak odaklanılmasına yardımcı olmaktadır.

G5 masajı günümüzde sıklıkla selülit tedavisi için gerçekleştirilse de, cildi temizlemek, etkili kilo kaybını desteklemek ve vücudu toksinlerden arındırmak için de ideal bir işlem olduğu söylenebilmektedir.

G5 Anti Selülit Masajı Nedir?

G5 anti selülit masajı, ritmik bir masaj cihazı kullanılarak gerçekleştirilen bir selülit tedavi yöntemidir. Cihazın özel başlığı hızlı titreşimlerle cilt yüzerinde gerginlik sağlamakta ve bu sayede selülit probleminin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Selülit, kana akışkanlık kazandıran suyun damarların dışına sızması ve deri ile yağ dokusu arasında birikmesi ile oluşmaktadır. Özellikle dolaşım bozuklukları olması ve cildin elastikiyetinin azalması, selülit oluşumunun temel nedenleri arasında yer almaktadır.

G5 masajı, bu problemlerin giderilmesini sağladığı için uzun yıllardır etkin bir selülit tedavisi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

G5 Masajı ile Zayıflanabilir Mi?

G5 masajı ile zayıflama, işlem kapsamında değinilmesi gereken önemli konulardan birisidir. Tedavinin doğrudan kilo kaybı için tek başına yeterli olmayacağını söylemek gerekmektedir. Bununla birlikte G5 masajı ile bölgesel olarak dolaşım arttırılmakta ve vücuttaki yağ oranının düşmesi sağlanmaktadır. Bu açıdan etkili kilo kaybı için de oldukça faydalı bir tedavi yöntemi olduğu söylenebilmektedir.

G5 masajı yağ yakımını arttırmakta ve metabolizmayı hızlandırmaktadır. Düzenli beslenme programı ve egzersizler ile birlikte uygulandığında kişinin cildinde gevşeme gibi problemler yaşamadan oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermesi mümkündür. Vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlaması,

G5 masajının şişkinlik problemini de gidermesini sağlamaktadır. Son olarak derin dokulara uygulanan bir tedavi tekniği olması sebebiyle vücut şekillendirme için de tercih edilebilecek bir yöntem olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

G5 Masajı Kimlere Uygulanabilir?

G5 masajının uygulanabileceği kişiler incelendiğinde, tedavinin 18 yaşından büyük kadın – erkek herkes için ideal bir işlem olduğu söylenebilmektedir. Bununla birlikte bazı sağlık gerekçeleri nedeniyle uygulama konusunda sınırlamalar bulunmaktadır. Bu kapsamda G5 masajı uygulanamayacak kişiler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Varis problemi olan kişilere uygulanamamaktadır.
 • Gebelik dönemindeki kadınlara uygulanabilmesi için gebelik döneminin sona ermesi beklenmektedir.
 • Regl döneminde olan kadınlar, bu süreç bittikten sonra tedaviden faydalanabilmektedir.
 • Kanser hastalarına tedavi uygulanamamaktadır.
 • Kılcal damar problemi olan hastalara uygulanamamaktadır.
 • Emzirme dönemindeki kadınlara G5 masajı yapılabilmesi için emzirme döneminin sona ermesi gerekmektedir.
 • Emboli hastaları, G5 masajından faydalanamamaktadır.
 • G5 masajının uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişilere tedavinin gerçekleştirilebilmesi için bölgedeki yaranın kapanması beklenmektedir.

G5 masajı yaptırmayı düşünen kişilerin tedaviye uygun olup olmadığının belirlenebilmesi için mutlaka kapsamlı bir muayeneden geçirilmesi gerekmektedir. Tedaviye engel bir durum olmadığında kişiye bilgilendirme yapılmakta ve tedavi planlamasına geçilmektedir. Bu nedenle tedaviye karar verdiğinizde alanında uzman bir klinikten destek ve bilgi almanız önemlidir.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

G5 masajının faydaları, işlemi gerçekleştirmeye karar verirken dikkate alınacak önemli noktalardan birisidir. Bu açıdan üzerinden durulması gerekmektedir. G5 masajı tedavisinin kişilere sağladığı faydalar genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Tedavi ile selülit probleminin giderilmesi sağlanırken selülit oluşumu da engellenmektedir. Bu sayede uzun vadeli bir sonuç elde etmeniz sağlanmaktadır.
 • Kan dolaşımının hızlanması sağlandığı için kas yapınızı güçlendiren ve sıkılaştıran bir yöntem olduğu söylenebilmektedir.
 • Cildin elastikiyet seviyesini arttırmakta, pürüzsüzlük ve sıkılaşma sağlamaktadır.
 • Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kronik yorgunluk probleminin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.
 • Vücudun toksinlerden arınmasını sağlayarak ödem problemini ortadan kaldırmaktadır.
 • Kas ve eklem hareketlerinin artmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kaslarda yaşanan kronik ağrıları gidermektedir.
 • Bölgesel zayıflamayı desteklemekte ve yağ yakımını hızlandırmaktadır.
 • Ameliyatsız ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.
 • İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilmeye başlanmaktadır.
 • Fiziksel ve zihinsel stresin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 • Tüm vücuda uygulanabilen bir tedavi yöntemi olması nedeniyle hastanın bölgesel şikayetlerine etkin çözüm sağlayabilmektedir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı uygulama süreci, 45 yılı aşkın bir süredir tercih edilen tedavi yöntemi hakkında kapsamlı bilgi sunmak için değinilmesi gereken noktalardan birisidir. G5 masajı tedavisinin uygulama sürecine dair bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Bölgesel zayıflama ve G5 masajı uzmanları tarafından şikayetleriniz dinlenmekte ve kapsamlı bir muayene gerçekleştirilerek ihtiyaçlarınız belirlenmektedir.
 • Uygulamada kullanılacak cihaz başlığı, uygulama bölgesine, kişinin cilt tipine ve uygulama nedenine göre değişiklik göstermektedir.
 • Tedavi kapsamında kişiye 20’şer dakikalık seanslarda G5 cihazı kullanılarak titreşim verilmekte ve kuvvetli itme uygulanmaktadır. Bu sayede derin dokulara ulaşılarak problemlerin giderilmesi sağlanmaktadır.
 • G5 masajının kaç seansta uygulanacağı kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte genel olarak 5 – 10 seansta istenen sonuca ulaşılabildiği söylenebilmektedir. Haftada iki ile üç kez uygulanabilmektedir.
 • Tedavinin etkili sonuçlarının artması ve kısa sürede etki görülebilmesi için uygulama sırasında özel yağlar kullanılabilmektedir.
 • G5 masajının gözle görülür sonuçları, 4. seanstan itibaren görülmeye başlanmaktadır.

G5 Masajından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

G5 masajından sonra dikkat edilmesi gerekenler, tedaviden istenen sonucu kısa sürede görebilmeniz için önemli noktalardır. Bununla birlikte G5 masajı tedavisinden sonra özel bir diyet veya egzersiz programına ihtiyaç duymayacağınızı da söylemek gerekmektedir.

Gerek selülit görünümünün gerekse bölgesel incelmenin sağlanabilmesi için sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmeniz ve hareketli bir yaşam tarzı benimsemeniz önemlidir. Bu nedenle spor yapan ve dengeli beslenen bireylerde G5 masajının etkili sonuçlarının çok daha kısa sürede görülebildiği söylenebilmektedir. Son olarak günde 2 litre su tüketimini gerçekleştirmenizin de tedaviye destek olacağını söylemek gerekmektedir.

G5 Masajının Yan Etkileri Nelerdir?

G5 masajının yan etkileri, G5 masajı yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir diğer önemli noktadır. G5 masajı oldukça sağlıklı ve zararsız bir uygulamadır. Derin dokulara yapılan bir masaj uygulaması olması nedeniyle herhangi bir yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır.

Bununla birlikte G5 masajından etkili sonuç alınabilmesi ve kişinin herhangi bir problem yaşamaması için mutlaka uzman bir kişi tarafından işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Alanında uzman olmayan kişilerin kasların yönünü ve sertliğini bilmeden G5 masajı gerçekleştirmesi, tedavi alan kişilerde kas problemlerine neden olabilmektedir. Bunun yanında masajın yanlış sertlikte gerçekleştirilmesi, uygulama bölgesinde morarmayla da sonuçlanabilmektedir.

G5 Masajının Fiyatı Ne Kadar?

G5 masajının fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için alanında uzman bir kliniğe başvuru yapmanız ve muayene olmanız gerekmektedir. Kişinin beklentileri ve ihtiyaçları hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan ve tedavi planlamasını gerçekleştirmeden fiyat bilgisi vermek gerçeği yansıtmayacak ve yanıltıcı olacaktır. Bununla birlikte G5 masajı fiyatlarında belirleyici olan hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • G5 masajının gerçekleştirileceği bölgenin genişliği
 • G5 masajını uygulayacak kişinin uzmanlık seviyesi ve tecrübesi
 • İşlemin gerçekleştirileceği merkezin kalitesi ve teknik donanımı
 • G5 masajı işleminin seans sayısı

G5 masajı işleminin sonuçlarından faydalanmak ve bu süreçte herhangi bir problem yaşamamak için kliniğin yetkili olduğuna ve G5 masajı konusunda profesyonel hizmet verdiğine emin olmanız gerekmektedir.

Diğer Zayıflama Uygulamaları
Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!