What would you like to find?

Dermaroller

Dermaroller uygulaması cilt bakımında ve tedavilerinde en çok kullanılmakta olan yöntemlerden birisi olarak bilinmektedir. Dermaroller uygulaması aynı zamanda klasik bir teknik olmakla beraber etkili sonuçların da alınabileceği bir yöntem olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Minik bir tekerlek üzerinde bulunan küçük iğneler ile ciltteki gözeneklerin tedavi edilmesini sağlayan bu yöntem kimyasal ürünlerin de cilt derisinin altına daha etkili bir biçimde ulaşmasını sağlamaktadır.

Dermaroller uygulaması, genel cilt sağlığında da kullanılmakta olan bir yöntem olmasının yanı sıra cildin yaşlanma etkilerinin de giderilmesine yardımcı olarak kırışıklıkların ve kılcal damarların ortadan kaldırılması için kullanılabilmektedir.

Dermaroller uygulaması, cildin yenilenmesi için bir uyarı niteliği taşımaktadır. Cilt yüzeyine dokunan iğnelerden sonra cilt altında da hücrelerin kendiliğinden yenilenmesi sağlanacağı için oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

Dermaroller Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermaroller uygulamasının yapılması oldukça hassasiyet isteyen bir durum olarak bilinmektedir. Ciltte bulunan gözeneklere mikro iğnelerin dokundurularak kullanılmasını sağlayan bir yöntem olduğu için uygulayan uzmanların da alanında tecrübeli olması gerekmektedir.

Dermaroller uygulaması yapılırken aynı zamanda gözeneklerin içerisine enjekte edilecek serumların kullanılması da önemli olmaktadır. Yuvarlak bir cihazın üzerinde bulunan küçük iğneler gözeneklere dokunurken bununla birlikte serumla da cildin beslenmesi sağlanmaktadır.
Cilt yüzeyine sürülmekte olan kremlerin ya da serumların yeterli etkiyi göstermemesi durumunda

Dermaroller oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilebilmektedir. Bu nedenle çok fazla kozmetik ürünü kullananların da belirli dönemlerde Dermaroller uygulamasını düzenli bir biçimde yapmaları gerekmektedir.

Dermaroller Uygulaması Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Dermaroller uygulamasının tercih edileceği durumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yüzde bulunan akne ve sivilcelerin tedavi edilmesini sağladığı gibi akne ve sivilcelerin yeniden oluşmasının da önüne geçmektedir.
 • Aknelerin iyileşmesi sonrasında oluşan lekelerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Ciltteki tahribatları gidererek yenilenme oluşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kan dolaşımını hızlandırdığı için cilt derisini de canlandırmaktadır.
 • Göz çevresinde oluşan morluk ya da kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.
 • Çatlakların giderilerek düz bir görüntü oluşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Selülit tedavisinde ya da çatlak tedavisinde kullanılabilmektedir.

Dermaroller uygulamalarının saç beslemesi için de kullanılması önemli olmaktadır. Saç dökülmelerinin önüne geçmekte olup daha canlı bir yapı oluşturulmasını sağlamaktadır.

Dermaroller Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Dermaroller uygulanabilen bölgeler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yüz bölgesi
 • Saç derisi
 • Bacak ve kol bölgelerinde
 • Göz çevresinde

Bu bölgelerde oluşan çatlakların giderilmesi ve beraberinde selülit gibi oluşumları önüne geçmek için Dermaroller kullanılabilmektedir. Bu nedenle vücudun hemen her bölgesi için kullanılabilmekte olan bir uygulama olarak bilinmektedir.

Dermaroller uygulamasının hangi bölgelerde yapılacağına bağlı olarak uygulamaların teknikleri de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikli olarak uygulamanın yapılacağı bölgelere karar verilmeli ve bu bölgelerin de Dermaroller için uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekmektedir.

Dermaroller Uygulaması Kimlere Yapılmamalıdır?

Dermaroller uygulamasının yapılmaması gereken kişiler şunlardır:

 • Kanser hastaları
 • Kemoterapi görenler
 • Sedef hastalığı olanlar
 • Egzama hastalığı olanlar
 • Gül hastalığı olanlar
 • Gebeler
 • Emziren kişiler
 • Doğum kontrol hapı kullananlara

Bu kişilerin Dermaroller uygulaması yaptırmak istedikleri durumlarda öncelikli olarak uzman doktorları ile görüşmeleri gerekmektedir. Yapılan görüşmeleri sonrasında Dermaroller uygulaması için onay verilmesi durumunda farklı aşamalar ile uygulamalar sürdürülebilmektedir.

Dermaroller uygulaması tek bir teknik olarak bilinmekte olup uzmanın uygulama biçimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle uygulama öncesinde görüşme yapılması ve sonrasında seans takvimlerine karar verilmesi gerekmektedir.

Dermaroller uygulaması hassasiyet gösteren bir uygulama olduğu için her cilt tipi için farklı şekillerde uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak cilt tipinin incelenmesi önemli olmaktadır.

Dermaroller Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermaroller uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Uygulama sonrasında güneş lekelerinin oluşmaması için güneş kreminin kullanılması gerekmektedir.
 • Güneş koruyucu kullanılmasına rağmen çok fazla gün ışığına çıkılmaması gerekli görülmektedir.
 • Uygulama sonrasında bir gün boyunca su ile temas edilmemesi gerekmektedir.
 • Uygulamanın yapılmasından sonra gerekli olan krem ya da jel gibi ürünlerin de düzenli bir biçimde kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesi önemli olmaktadır.
 • Dermaroller uygulamasında cildin temizlenmesi konusunda özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu sayede yapıla işlemlerden alınan sonuçlar da daha etkili olmaktadır.

Tüm bu konular üzerinde hassasiyet gösterilmesi halinde uygulamadan alınan sonuçların da en yüksek performanslı sonuçlar olması beklenmektedir. Uygulamalar sonrasında gerekli takibin yapılmaması durumunda ise daha eksik bir sonuçla karşılaşılması söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda seans sayılarının da uzman tarafından belirlenmesi gerekli olurken bu sayılara riayet edilmesi konusunda özen gösterilmesi önemli olmaktadır.

Dermaroller Uygulaması Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dermaroller uygulaması öncesinde yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Uygulama öncesinde nasıl bir süreç işleyeceğine dair bilgi alınması gerekmektedir. Her cilt problemi için farklı bir seans aralığı belirleneceği için öncelikli olarak bu takvimin oluşturulması gerekmektedir.
 • Cilt tipinin öğrenilmesi, kuru ya da yağlı ciltler için uygun olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir.
 • Uygulama öncesinde cilt temizliğine dikkat edilmeli ve mutlaka temiz bir cilt ile gidilmesi gerekmektedir.
 • Dermaroller uygulamasının nasıl bir uygulama olduğunun belirlenmesi gerekli olmakta ve bunun yanı sıra olası risk durumlarının da uzmanlar eşliğinde konuşularak karar alınması önemli olmaktadır.

Dermaroller uygulaması öncesinde yapılması gerekenler konusunda uygulama uzmanından da bilgi alınabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak cilt tipinin öğrenilmesi ve uygulamalara karar verilmesi için ön muayene yapılması etkili olmaktadır.

Dermaroller Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Dermaroller uygulamasının yapılma sıklığı işlem içeriklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle öncelikli olarak ne tür bir işlem yapılacağına karar verilmesi ve sonrasında uygulamaların kaç seans gerektirdiği konusunda hem fikir olunması gerekmektedir.

Dermaroller uygulamasının genel bakım için yapılması durumunda tek bir seans şeklinde yapılması da mümkün olmaktadır. Fakat bazı cilt tipleri için tek bir seans uygun olmayacağı için birden fazla seans da gerekli olabilmektedir.

Dermaroller uygulamasının ne sıklıkla yapılacağının öğrenilmesi için uygulama sonrasında uzman ile görüşülmesi ve en yakın tarihte randevu alınması önemli olmaktadır. Uygulamada istenen sonuçların alınabilmesi için devamlılığın sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle seans planlamasının öncesinde yapılması daha etkili olmaktadır.

Dermaroller Uygulaması Yüz Bölgesinde Nasıl Kullanılır?

Dermaroller uygulamasını yüz bölgesinde kullanılması yüz derisinin çok ince olması nedeniyle hassasiyet gerektiren bir uygulama biçimi olarak bilinmektedir. Yüz tipine bağlı olarak uygulamaların da nasıl yapılacağı değişkenlik göstermektedir.

Kuru ciltlerde ya da yağlı ciltlerde yapılan uygulamalar birbirinden farklı uygulamalar olarak bilinmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak cilt analizi detaylı bir biçimde yapılmaktadır. Bunun akabinde gerekli olan iğne türlerine ve serum tiplerine karar verilerek uygulama yapılması gerekmektedir.

Dermaroller uygulamasının yüz bölgesinde kullanılması ile ilgili olarak uzmanlar ile görüşme yapılması da gerekli olmaktadır. Bu görüşmeler sonrasında aynı zamanda yüzün ihtiyacı olan farklı uygulamalara da karar verilmeli tüm uygulamaların bir arada yapılması sağlanmalıdır.

Dermaroller uygulamaları içerisinde yüz uygulamaları ile vücut uygulamaları teknikleri birbirinden farklı olmaktadır. Uygulamayı yapacak olan kişilerin de buna uygun yetkinlikte olması önemli bir konu olarak bilinmektedir.

Diğer Cilt Bakımı Uygulamalarımız

Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!