What would you like to find?

Dermapen

Dermapen uygulaması yaşlanma nedeniyle oluşan cilt problemlerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ciltte oluşan ince çizgilerin, çatlakların, akne izlerinin giderilmesi için kullanılmakta olan Dermapen uygulaması mikro iğneler ile tedavi sağlamaktadır.

Dermapen uygulaması içerisinde ciltte buluna kılcal damarların da giderilmesi sağlanmış olmaktadır. Sıkı ve parlak bir cildin oluşması için gerekli olan bu uygulamaların aynı zamanda cildin tazelenmesi için de kullanıldığı bilinmektedir.

Dermapen uygulaması, her cilt problemi için farklı şekillerde yapılmaktadır. Kullanılan iğneler ve bu iğnelerin uygulanma biçimi bakımından cilt durumuna bağlı olarak tekniklerde değişiklik söz konusu olmaktadır.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulamasının yapılması cildin kendi kendini onarması için iğnelerin kullanılmasını sağlayan bir yöntem olarak bilinmektedir. Cildin üst katmanına yapılan iğne uygulamaları sayesinde cildin alt kısmından kendi kendine bir onarma sağlanmış olmaktadır. Dermapen uygulaması bir onarma uygulaması olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra genel cilt sağlığı için de düzenli olarak yapılmakta olan bir bakım olarak bilinmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi ve sonrasında ise ne şekilde bir uygulama yapılacağının takvimi oluşturulmaktadır.

Dermapen uygulaması içerisinde kullanılan iğneler tek kullanımlık iğnelerdir. Cilt yüzeyinde bir onarma yapılmakta olup bu iğneler ile gözeneklere en etkili müdahalelerin yapılması sağlanmış olmaktadır.
Uygulama içerisinde kullanılmakta olan on iki tane iğne bulunmaktadır. Her iğne dikey olarak cilde nüfuz etmekte olup gözeneklerin içerisinde iğnelerin dönmesi ile gözeneklerin tedavi edilmesi de sağlanmış olmaktadır.

Dermapen Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Dermapen uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Cilt yüzeyinde oluşan gözeneklerin çok fazla görünür olması durumunda en az seviyeye indirilmesi için kullanılabilmektedir.
  • Cilt yüzeyinde sıkılaştırma yapılmasını sağlamaktadır. Gevşek yüzün daha derli toplu olması için bu uygulamaların düzenli olarak yapılması gerekmektedir.
  • Saç dökülmesi problemleri için saç derisine de uygulama yapılabilmektedir.
  • Cilt yüzeyinde kullanılmakta olan ürünlerin kolay bir biçimde emilmesine yardımcı olduğu için kullanılan ürünlerden alınan verimi arttırmaktadır.

Dermapen Uygulamasını Kimler Tercih Edebilir?

Dermapen uygulamasını tercih edebilen kişiler cilt yüzeyinde herhangi bir problem olan kişiler olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra cilt bakımı yaptırmakta olan kişilerin de bu yöntemleri tercih etmesi mümkün olmaktadır.
Dermapen uygulamasının tercih edilmesinden önce detaylı bir cilt incelemesinin yapılması gerekmektedir. Yağlı ciltlerde ve kuru ciltlerde kullanılmakta olan ürünlerin birbirinden farklı olduğu gibi bunun yanı sıra cilt tipine göre kullanılacak yöntemler de değişkenlik göstermektedir.

Dermapen uygulaması öncesinde detaylı bir biçimde cilt incelemesinin yapılması durumunda cilde gerek duyulan alternatif tekniklere de karar verilebilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak uzmanlar tarafından gerekli incelemelerin yapılması önemli olmaktadır. Dermapen uygulamasında yaş ya da cinsiyet sınırı bulunmamaktadır. Her türlü cilt tipine sahip olan danışanların bu uygulamalara başvurması mümkün olurken öncesinde yapılan incelemeler sonucunda uygulamanın yapılamayacağına dair de bilgi verilmektedir.

Dermapen Uygulamaları Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dermapen uygulamaları sonrasında yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Dermapen uygulamasından sonra bir gün boyunca güneş ışığına çıkılmaması gerekmektedir. Bu nedenle uygulama sonrasında hemen eve gidilmesi gerekmekte ve güneş kremlerinin yüksek korumalı olarak kullanılması gerekmektedir.
  • Uygulama sonrasında herhangi bir su teması olmamasına dikkat edilmesi gerekli olmaktadır.
  • Dermapen uygulamasında ciltte hassasiyet oluşacağı için ağda ya da peeling gibi uygulamaların yapılmaması gerekmektedir.
  • Dermapen uygulaması sonrasında makyaj yapılmaması gerekmektedir. Bunun için on iki saat kadar bir süre bulunmaktadır.

Dermapen uygulamaları sonrasında uzmanlar tarafından verilmekte olan yönlendirmeler konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ciltte kalıcı hasar olmaması için güneş kremlerinin kullanılmasına dikkat edilmesi önemli olmaktadır.

Dermapen Uygulamasında Yüze Ne Sürülür?

Dermapen uygulamasında yüze sürülenler cildin rahatlatılmasına yönelik etken madde içeren kremler olarak bilinmektedir. Kremlerin yanı sıra rahatlatıcı olması açısından buz kompres uygulaması da yapılabilmektedir.

Dermapen uygulaması sonrasında cildin pembeleşmesi ve kızarması gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bunun önlenmesi için de öncesinde kullanılacak kremlere ve buz kompreslerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dermapen Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

Dermapen uygulamasında acı hissedilmesi uygulamadan ziyade cilt hassasiyetine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cilt derisinin çok ince olması ya da acı eşiğinin düşük olması durumlarında Dermapen daha fazla acı verebilmektedir.

Dermapen uygulamasında iğne kullanıldığı için ağrısız ya da acısız bir uygulama olarak bilinmemektedir. Bu nedenle acı ve ağrı durumlarına ilişkin de uygulama öncesinde bilgi verilmekte olup kişisel tercihlere bırakılmaktadır.

Dermapen uygulaması öncesinde buz kompresinin ve uyuşturucu kremlerin kullanılması halinde ise acı minimum seviyeye indirilmektedir. En az acının hissedilmesi için uyuşturma uygulamalarının dikkatle yapılması gerekmektedir.

Dermapen Uygulaması Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen uygulaması öncesinde dikkat edilmesi gerekenler; öncelikli olarak uygulamanın nasıl yapılacağının bilinmesi olarak ifade edilmektedir. Uygulamanın acı vermesi, ya da aç seans süreceği hakkında bilgi alınması ve buna uygun bir planlama yapılması gerekmektedir.

Dermapen uygulaması öncesinde sağlıklı bir yaşam da önemli bir kriter olarak bilinmektedir. Bol bol su tüketilmesi ve sebze ağırlıklı beslenilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra cilt bakımının da düzenli bir biçimde yapılması gerekmektedir.

Dermapen uygulaması içerisinde farklı tedaviler de yapılabilmektedir. Cildin neye ihtiyacının olduğunun belirlenmesi için gerekli incelemeler sonrasında farklı uygulamalara ilişkin planlamalar da yapılarak gerekli olan tedavi takvimi oluşturulabilmektedir.

Uygulama öncesinde cilt tipinin yağlı ya da kuru olmasına ilişkin bir inceleme de yapılmaktadır. Bu sayede iğnelerin uygulanmasından önce soğuk kompres ya da benzeri uyuşturma işlemlerine de karar verilerek danışanlara bilgilendirmeler sunulmuş olmaktadır.

Dermapen ve Dermaroller Uygulamalarının Farkları Nelerdir?

Dermapen ve Dermaroller uygulamasının farkları uygulama yöntemine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Dermaroller uygulama biçimi bakımından daha ağrılı ya da daha acılı olması nedeniyle diğer uygulamalara göre daha çok tercih edilmektedir.
Dermapen uygulamasının iyileşme süresi ile Dermaroller uygulamasının iyileşme süreleri de birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle kısa süreli iyileşme isteyenler de öncelikli olarak Dermapen uygulamalarına başvurmaktadır.

Her iki uygulama da benzer cilt problemleri için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra her iki uygulamanın da genel cilt bakımı için kullanılması mümkün olmaktadır. Bu nedenle uygulamalar herkes için tercihe bağlı olarak karar verilebilmektedir.
Dermapen ve Dermaroller uygulamaları öncesinde uzmanlar ile görüşülerek hangi uygulamanın cilt problemleri için daha etkili olduğunun belirlenmesi ve buna uygun istişarelerin yapılması gerekmektedir.

Dermapen Tedavisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dermapen tedavisinde uygulamaların kaç seans olacağı uygulamalara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel bakım için tek bir seans uygulama yeterli olduğu gibi bunun yanı sıra problemlere bağlı olarak seans sürelerinde değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

Akne problemleri en kapsamlı tedaviler olarak bilindiği için seans süresi de en fazla olan uygulamalar olarak bilinmektedir. Leke tedavilerinin de uzun süreli olarak devam eden tedaviler olması söz konusu olabilmektedir.
Dermapen tedavisinin seans süreleri hakkında bilgi almak ve sonrasında nasıl bir sonuç alınacağının belirlenmesi için öncelikli olarak ön görüşmenin yapılması ve sonrasında uygulama takviminin belirlenmesi gerekmektedir.

Diğer Cilt Bakımı Uygulamaları
Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!