What would you like to find?

Cilt Beyazlatma

Cilt beyazlatma cilt tonunda oluşan renk farklılıklarının giderilmesi için tercih edilmekte olan estetik uygulama yöntemlerinden birisidir. Cilt beyazlatma uygulamaları öncesinde cilt tipi hakkında detaylı incelemeler yapılmakta ve sonrasında uygun olan tekniklere karar verilmektedir. Cildin doğal renginin yanı sıra güneş lekelerinden kaynaklanan kararmalar da cilt beyazlatma yöntemleri sayesinde giderilebilmektedir.

Deri altında bulunan renk verici pigmentler üzerinde yapılan müdahaleler ile cildinizin tek ve doğal bir ton kazanması mümkün olmaktadır.Cilt yüzeyinde oluşan koyu renk lekelenmeler yani hiperpigmentasyon aynı zamanda yaşlılık belirtisi olarak da kabul edilebilmektedir.

Bu nedenle anti Aging uygulamaları içerisinde cilt tipine bağlı olarak beyazlatma yöntemleri uygulanabilmektedir.
Her cilt tipi için kullanılacak olan dermatolojik yöntemler birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak cilt tipinin detaylı bir analizi yapılarak nasıl bir işleme ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi gerekmektedir.

Cilt Beyazlatma Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Cilt beyazlatma yönteminin uygulanması alternatif lazer sistemlerinin kullanılması sayesinde etkili sonuçlar vermektedir. Bu lazer teknolojisi sayesinde ciltte bulunan melanin üretimine uyarı yapılmakta ve bu sayede birkaç seans içerisinde gözle görülür farklar oluşmaktadır.
Lazer uygulamalarının yanı sıra Stabil C vitamini olarak bilinen içeriğin de solüsyonlar yardımıyla cilt yüzeyinde emilmesini sağlayarak ciltte bulunan eksikliklerin doğal takviyeler ile desteklenmesi sağlanmaktadır.
Bu uygulamalar yapılırken cilt tipine ve seans sayısına uygun olan ayarların kullanılması oldukça önemlidir. Bu nedenle öncelikli olarak cilt yüzeyinin hassasiyeti ile ilgili bir çalışma yapılmakta ve sonrasında lazer ayarlarına karar verilmektedir.

Cilt Beyazlatmada Babyface Thulium Lazer Uygulaması Nedir?

Cilt beyazlatmada Babyface Thulium lazer uygulaması renk tonunun dengelenmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Cilt beyazlatma uygulaması yaparken aynı zamanda ciltte bulunan akne ya da lekelerin de giderilmesine yardımcı olarak cildin pürüzsüz bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır.

Cilt beyazlatma uygulamaları içerisinde birincil yöntem olarak bilinen bu lazer uygulaması sayesinde uzun süreli ciltte bulunan yara izlerinin de giderilmesi sağlanmaktadır. Çok fonksiyonlu bir işlevi olan babyface thulium lazer yalnızca yüz bölgesinde değil diz ve dirsek gibi yoğun kararmaların olduğu bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Uygulama esnasında lazer ışınları doğrudan derinin altına enjekte etmemekte olup alt deri ve üst deri tabakaları arasında bulunan bölgede aktifleşmektedir. Bu nedenle uygulama riski gibi bir durum da söz konusu olmadan güvenli bir biçimde tercih edilebilmektedir.
Lazer uygulamasının yüksek performansı ile ciltte bıraktırdığı etki, BB lazer olarak adlandırılmasını sağlamaktadır. Uygulama yapılacak bölgede lokal anestezi işleminden sonra ortalama bir saat içerisinde seans tamamlanmaktadır.

Cilt Beyazlatma Lazer Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt beyazlatma lazer uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Uygulama sonrasında deri yüzeyinde oluşan kahverengi lezyonların koparılmaması ve kendiliğinden geçmesi önemli olmaktadır.
  • Uygulama sonrasında cildin korunma süresine geçilmekte ve bu da tedavinin bir parçası olarak önem taşımaktadır. Cilt ne kadar yüksek faktörler ile korunursa uygulamanın etkileyiciliği de o kadar yüksek olmaktadır.
  • Uzman tarafından belirlenen seans ve sürelere riayet edilmesi ve gerekli durumlarda kontrol seanslarına gidilmesi gerekmektedir.
  • Uygulama sonrasında kısa süreli de olsa bir dinlenme sürecine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle uygulamaya bir refakatçi ile gidilmesi destekleyici olabilmektedir.
  • Uygulama sonrasında uzman tarafından verilmiş olan bölgesel kremlerin kullanımına dikkat edilerek tedavi planlamalarına uyulması gerekmektedir.

Cilt beyazlatma uygulaması kolay ve herhangi bir risk içermeyen bir uygulamadır. Fakat yine de uygulama öncesinde uzman ile görüşülerek sürecin nasıl işleyeceği ve operasyon öncesinde ne gibi işlemler yapılması gerektiğine dair görüşülmesi ve bu doğrultuda bir planlama yapılması, istenen sonuçların alınabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Cilt Beyazlatma Uygulamalarının Yan Etkileri Var Mıdır?

Cilt beyazlatma uygulamalarının yan etkileri lazer işlemleri çok derinlere nüfuz etmediği için bulunmamaktadır. Fakat bazı cilt tiplerinin kendi hassasiyetlerine bağlı olarak uygulama esnasında ağrı hissedebilir ya da uygulama sonrasında kızarıklık gibi durumlarla da karşılaşabilirler.

Cilt beyazlatma yapılmadan önce uzman ile görüşülerek cilt tipi hakkında bilgi verilmesi önemli olduğu gibi aynı zamanda profesyonel olmayan kişilerden hizmet alınmaması da cildin tahriş olmaması açısından oldukça önemlidir.
Lazer uygulamalarında önemli olan cilt tonunun doğru belirlenmesi ve buna uygun olarak işlemlerin yapılmasıdır. Uzman olmayan kişiler doğru incelemeleri yapamayacakları için yapılan işlemlerde de risk durumları oluşabilmektedir.
Uygulama sonrasında ciltte istenmeyen durumların oluşmaması için özellikle güneşe karşı korunması gerekmektedir. Güneş ışınları lazer uygulanan bölgede tahrişe neden olacağı için yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması etkili olmaktadır.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nasıl Seçilir?

Cilt beyazlatma yöntemlerinin seçilmesi için cilt yüzeyinde nasıl bir sonuç alınmak istendiğinin belirlenmesi gerekmektedir. Cilt beyazlatma uygulamaları hem lekelerin açılması için hem de cilt tonunda açılma olması için tercih edilen yöntemler olması nedeniyle hangi amaçla tercih edileceğine bağlı olarak uygulamalar yapılabilmektedir.
Cilt beyazlatma uygulamaları dahilinde lazer yöntemi en kısa sürede sonuç veren ve etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Lazer uygulaması sayesinde ciltte kolajen üretimi desteklendiği için yaşlılık karşıtı uygulamalar içerisinde de cilt beyazlatma yöntemi kullanılabilmektedir.

Lazer uygulamalarının süresi, cilt tonuna göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama otuz dakika süren bu seansların cilt durumuna bağlı olarak daha kısa sürede ya da daha uzun sürede tamamlanması da mümkün olmaktadır. Lazer uygulaması tek seans ya da birden fazla seans şeklinde sürdürülebilmektedir. Uygulamanın kaç seans olarak yapılacağı uzman tarafından belirlenmekte olup cilt yapısının ihtiyacı dahilinde karar verilmektedir. Lekelerin açılması için yapılan lazer uygulamalarında ise leke durumuna bağlı olarak bir belirleme yapılması söz konusu olmaktadır.

Cilt Beyazlatma Uygulamalarında Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Cilt beyazlatma uygulamalarında fiyatların belirlenmesi yapılacak işlem kapsamına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her danışan için uygulanan yöntemler ya da uygulama süreleri değişiklik göstereceği için tek bir ücret standardı bulunmamaktadır.
Cilt beyazlatma uygulamaları dahilinde kullanılmakta olan ürünler de fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir. Solüsyon ya da krem gibi uygulamalarda markaların fiyat farklılıkları üzerinden tedavi fiyatlarının otomatik olarak değişmesi söz konusu olmaktadır.

Cilt beyazlatmak için bir fiyat talebinde bulunmak isteyenlerin öncelikli olarak ön muayeneye gitmeleri gerekmektedir. Yapılan muayene sonrasında cildin nasıl bir ihtiyacı olduğu uzman ile görüşülerek belirlenmekte olup bu ihtiyaç doğrultusunda bir tedavi planlaması yapılmaktadır. Tedavi planlaması sonrasında güncel fiyat listesi üzerinden bir ücretlendirme bilgisi de verilebilmektedir.

Cilt Beyazlatma Uygulamalarında Glutatyon ve C Vitamini Neden Gereklidir?

Cilt beyazlatmalarında glutatyon ve c vitamini serum yoluyla alınması durumunda ciltte oluşan koyu lekelerden kurtulmak mümkün olurken aynı zamanda vücudun da genel sağlık durumu desteklenmiş olmaktadır. Cilt yüzeyinin ihtiyacı olan bu içerikler aynı zamanda daha genç bir cilt görünümüne de kavuşturmaktadır.

Vücudumuzda doğal yollardan üretilen glutatyon ve c vitamini belirli nedenlerle eksilmektedir. Bu eksilme sonucunda cilt parlaklığını kaybederek mat ve koyu bir görüntü oluşturmaktadır. Cilt beyazlatma uygulamaları içerisinde bulunan yöntemler de cildin bu ihtiyacını karşılayarak doğal yoldan kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır.

Diğer Cilt Bakımları
Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!