What would you like to find?

Anti Aging

Anti Aging uygulamaları cilt yüzeyine bağlı olarak değişkenlik göstermekte olup genel anlamda cildin yaşlanma etkilerinin giderilmesi için gerekli olan tüm uygulamaları kapsamaktadır. Anti Aging kavram olarak da yaşlanma karşıtı olarak ifade edilmekte olup hem mevcut yaşlılık belirtilerinin giderilmesine yardımcı olmakta hem de önleyici uygulamalar olarak bilinmektedir.

Anti Aging uygulamaların genel cilt sağlığı için de tercih edilen uygulamalar oldukları bilinmektedir. Ciltte herhangi bir problem olmamasına rağmen yaş dönemi özellikleri göz önünde bulundurularak bazı uygulamaları gerektirmektedir.

Anti Aging olarak bilinen uygulamalar cilt tipine bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Kuru ciltlerde ya da yağlı ciltlerde kullanılacak olan ürün içeriklerinin aynı zamanda cildin nem ihtiyacına bağlı olarak da farklılaşması beklenmektedir.

Anti Aging Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Anti Aging uygulamalarının yapılması öncesinde genel vücut muayenesinin yapılması gerekmektedir. Kan değerlerinin, kolesterolün, hormon dengelerinin incelenmesinden sonra vücudun içten ihtiyaç duyduğu şeyleri almaları sonrasında cilt yüzeyinin gereklilikleri konusunda incelemeler yapılarak karar verilmektedir.

Bu uygulamalar içerisinde beslenme şekillerinin de mutlaka göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kontrollü bir beslenme olmaması durumunda cildin nem dengesi de sağlanamayacağı için yapılan harici uygulamaların da istenen sonuçları vermeleri mümkün olmamaktadır.

Anti Aging uygulamaları içerisinde birden fazla yöntem bulunmaktadır. Cilt kırışıklıklarının giderilmesi, dolgu ya da botoks işlemlerinin yapılması, silikon uygulamaları gibi yöntemlerden hangilerine ihtiyaç duyulduğu belirlendikten sonra tüm uygulamalar ile yaşlılık etkileri giderilebilmektedir.

Anti Aging Uygulamaları İçerisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Anti Aging uygulamaları içerisinde kullanılan yöntemler kişilere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen yöntemler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Dolgu uygulamaları ile cildin sönük kalan kısımlarına yumuşak doku enjekte edilmesinden sonra daha dolu bir görüntü elde edilmesi sağlanmaktadır.
  • Botoks uygulamaları ise yüzün hacim kazandırılması için tercih edilen yöntemler olarak bilinmektedir.
  • Örümcek ağı estetiği ile cildin tümüyle gerdirilmesi sağlanmaktadır.
  • Kök hücre uygulaması ile kemik iliğinden alınan dokuların uygun hale getirilerek vücudun yenilenecek bölgelerine verilmesi sağlanmaktadır.
  • PRP ve lazer uygulamaları ise yalnızca yüz bölgesinin değil vücudun her alanında bulunan yaşlılık etkilerinin giderilmesini sağlamaktadır.

Anti Aging Uygulamalarında Kremler Neden Önemlidir?

Anti Aging uygulamasında kremlerin önemi uzun süreli istenen sonuçlara ulaşılması için gerekli olmaktadır. Yaşlanma karşıtlığı için yapılan bu uygulamaların yanı sıra düzenli olarak krem ya da serum gibi takviyelerin alınmaması halinde kısa sürede cildin eski haline dönmesi gibi durumlar ile karşılaşılabilmektedir.

Anti Aging kremleri sıkılaştırıcı ve dolgunlaştırıcı etkiler içermektedir. Bu etkilerin her birinin cilt için yaşlılığın önlenmesini sağlamakta olup bunun yanı sıra olası risklere karşı da önleyici bir etki sunmuş olmaktadır.

Anti Aging yani yaşlanma karşıtı olarak bilinen kremlerin aynı zamanda cilt yüzeyinde yapılan uygulamaların daha doğal ve soft bir görüntü sunması açısından önemli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle hem uygulamalara hem de uygulama sonrasında kullanılacak ürünlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Anti Aging Yöntemlerinden Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Anti Aging yöntemlerinden kök hücre tedavisinin uygulanması genel anlamda hücre yenileyici bir etki sunarak yaşlılığın giderilmesini sağlamaktadır. Kök hücre tedavilerinde kemik iliğinde bulunan canlı hücreler alınarak canlılığını kaybetmiş olan bölgelere enjekte edilmektedir. Bu nedenle farklı alanlarda da canlılık sunduğu bilinmektedir.

Anti Aging uygulamaları içerisinden kök hücre tedavisi yüz için kullanılabildiği gibi aynı zamanda saç ya da farklı uzuvlar için de kullanılabilmektedir. Bu nedenler genel vücut bakımlarında kullanılan bir yöntem olarak tercih edilmektedir.
Kök hücre tedavisi saç bakımında da kullanılmakta olan bir yöntem olarak bilinmektedir. Saç köklerinin güçsüzleşmesi durumunda daha diri ve genç saç köklerine ulaşılması için kök hücreler saç derisine enjekte edilebilmektedir.

Anti Aging Uygulamalarında Lazer Tedavileri Neden Önemlidir?

Anti Aging uygulamalarında lazer tedavileri farklı uzuvlar için kullanılmakta olan bir yöntem olarak bilinmektedir. Yüz bölgesi için lazer tedavisinin kullanılması durumunda kılcal damarların giderilmesi ya da kırışıkların ortadan kaldırılması sağlanmış olmaktadır. Lazer tedavileri aynı zamanda cilt yüzeyinde oluşan lekelenmeler ya da akne tedavileri için de tercih edilmekte olan yöntemlerden birisi olarak bilinmektedir.

Lazer ışınlarının etkisi ile istenmeyen görüntülerin çok daha diri bir görüntüye ulaşması sağlanmış olmaktadır. Lazer uygulamalarının vücuttaki kırışıkları gidermesi için tercih edilmesi de söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle kilo kontrolleri sonrasında da lazer uygulamalarının kullanılması mümkün olmaktadır.

Dolgu ve Botoks Teknikleri ile Anti Aging Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Dolgu ve botoks teknikleri ile Anti Aging uygulamalarının yapılması en kısa ve kolay bir çözüm olarak bilinmektedir. Dolgu işlemleri genellikle cilt yüzeyinin daha dolgun görünmesini sağlamakta olup botoks işlemlerinin ise üst yüz bölgesinde tercih edilmesi söz konusu olmaktadır.

Dolgu ve botoks işlemleri yüz bölgesinin farklı farklı alanlarında yapılabilmektedir. Çoğunlukla dudak bölgesinde yapılmakta olan dolgu işlemleri bilinmekte olup alın çizgilerinin giderilmesine yönelik de bu yöntemlerin sıklıkla tercih edilmesi söz konusu olmaktadır.
Dolgu ve botoks işlemleri birbiri ile benzer uygulamalar olmalarına rağmen kullanılan teknik bakımından farklılık göstermeleri söz konusu olmaktadır.

Bu nedenle yapılan detaylı görüşmelerin sonrasında hangi işlemlerin tercih edileceğine karar verilmektedir.
Hem dolgu işlemleri hem de botoks işlemleri yüz bölgesi için tercih edilmekte olan işlemler olmanın yanı sıra yüzde gerginlik oluşmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak hangi bölgelerde işlem gerekliliği olduğuna karar verilmeli ve sonrasında işlemler yapılmalıdır

Anti Aging Uygulamaları Neden Gereklidir?

Anti Aging uygulamalarının gerekli olma durumu yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması ya da yaşlılık belirtilerinin oluşmaması için önemlidir. Bu nedenle belirli bir yaş sonrasında uygulamaların yapılmaya başlanması gerekmektedir.
Anti Aging uygulamalarının öncesinde uygulama yapılacak olan kişinin yaşının belirlenmesi gerekmektedir. Yaşa bağlı olarak yapılacak yöntemlere ve sonrasında ne sıklıkla yapılacağına karar verilmesi gerekmektedir.

Yaşlılık karşıtı olarak bilinen bu uygulamalar bütünsel olarak değerlendirilmektedir. Tüm tekniklerin başında cilt için gerekli uygulamaların belirlenmesi ve sonrasında tüm tekniklere yönelik bir planlama yapılması daha doğru işlemlerin yapılması için önemli olmaktadır.
Anti Aging uygulamaları içerisinde birden fazla teknik bulunmakta olup hangi tekniğin kullanılacağına da uzman ve danışan istişareleri sonucunda karar verilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak ön görüşmelerin yapılması ve sonrasında gerekli olan adımların atılması önemli olmaktadır.

Anti Aging Uygulamaları Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anti Aging uygulamaları sonrasında dikkat edilmesi gerekenler öncelikli olarak uygulamaların seans takiplerinin yapılması olarak bilinmektedir. Uygulamaların kaç seans süreceği uzman ile yapılan görüşmeler sonrasında belirlenmekte olup bu seanslara düzenli katılım gösterilmesi önemli olmaktadır.

Anti Aging uygulamalarının yapılması gibi sonrasında kullanılacak olan kremler de önemli olmaktadır. Yaşlılık karşıtlığı sağlayacak olan bu kremlerin düzenli kullanımı halinde uygulamaların kalıcı sonuçlar vermesi de daha kolay olmaktadır.

Anti Aging uygulamaları ile birlikte sağlıklı beslenmenin sağlanmış olması ve bunun yanı sıra oksijen ihtiyacının karşılanması gerekli olmaktadır. Bu nedenle uygulamalar sonrasında genel anlamda sağlıklı yaşam mottosu benimsenerek yeni yaşlılık çizgilerinin oluşması engellenebilmektedir.

Diğer Cilt Bakımı Uygulamaları
Yazışmaya Başla...
1
Aklınıza takılan sorunuz mu var?
Merhaba hoşgeldiniz! Size yardımcı olmak isteriz!